اخبار > چاپ کتاب بهداشت روان و اعتیاد


  چاپ        ارسال به دوست

کتابخانه مرکزی دانشکده علوم پزشکی اسفراین

چاپ کتاب بهداشت روان و اعتیاد

کتاب بهداشت روان واعتیاد به قلم جناب آقای دکتر حشمت اله قهرمانلو از اساتید برجسته دانشکده علوم پزشکی اسفراین با همکاری جناب آقای دکترعبداله مفاخری به چاپ رسید . هدف از نوشتن این کتاب : 

هر روز با شتاب گرفتن تحولات محیطی و تغییر و تنوع در ساختار وفرهنگ جوامع ، بر میزان ابهام و عدم قطعیت شرایط موجود و نیز پیچیدگی آسیب ها و مشكلات اجتماعی افزوده می شود و نقش عوامل متعدد در ایجاد و گسترش این آسیب ها پر رنگ تر و ملموس تر می گردد . عوامل متعددی در ایجاد و توسعه مشكلات اجتماعی و فردی می توانند موثر باشند که برخی از آنها در کنترل افراد بوده و برخی خارج از کنترل آنها
می باشند . اما  آن دسته از عواملی که در اختیار افراد می باشد نیز بسیاری از اوقات دیده می شود که انسانها از توانایی های بالقوه خود برای پیشگیری از مشكلات استفاده نمی کنند ؛ که دلیل اصلی آن نداشتن مهارت لازم در هنگام برخورد و مواجهه با شرایط سخت زندگی می باشد.
امروزه یكی از آسیب هایی که سلامتی را متاثر می سازد اعتیاد است.اعتیاد ،به عنوان یک مشكل اجتماعی ، همه ساله ده ها هزار قربانی از مردم جهان می گیرد ، صدها میلیارد دلار هزینه بر آنها تحمیل می کند و خسارتهای عظیم و غیر قابل جبرانی به افراد ، خانواده ها و کل جامعه جهانی وارد می کند .

 

اعتیاد رابطه ای مستقیم با جنبه های مختلف حیات فردی و اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی دارد و زمینه ساز بسیاری ازمعضلات نظیر طلاق ،بزهكاری و بیكاری دارد.


٠٩:٣٨ - 1400/07/11    /    شماره : ٧٠١٥    /    تعداد نمایش : ٢١خروج